Advisement for Summer 2015 and Fall 2015

 

Advisement Schedule: Spring 2015 to prepare for Summer and Fall 2015

Assistant Chair & Student Advisor: Dr. Andrew Wright, abwright@ualr.edu, (501) 569-8071, office: EIT522

If Dr. Wright is not available, contact the Department Chair, Dr. Gary Anderson, for assistance.

 

S15 Graduating Seniors – degree audit and check out
Walters, Joseph, E (done) SYENE-BS
Ibekwe, Lawrence, C (done) SYENC-BS
Temfack, Alex (done) SYENE-BS
Kent, Tyler, D (done) SYENM-BS
Golden, Saxon (done) SYENM-BS
Giffin, Jacob, M (done) SYENE-BS
Arce, Gaudencio (done) SYENMPB-BS
Kubwimana, Jean Lambert (done) SYENT-BS
Courtright, Dustin (done) SYENE-BS
Dixon, Demetric, A (done) SYENM-BS
Dukuzimana, Moise (done) SYENT-BS
Hill, Michael, S (done) SYENM-BS
Henriksen, Brian, W (done) SYENC-BS
Davenport, Elizabeth, A (done) SYENC-BS
Davis, Nathan, L (skipped) SYENE-BS
Castrillo, Manuel (done) SYENM-BS
Carpenter, Adam (done) SYENM-BS
Arup Dey (done) SYENE-BS
Aldhamen, Abdullah (done) SYENC-BS
Dereck Oshin (done) SYENE-BS
Mechanical Seniors
Location: EIT 322, Wed. March 18, 12-2, Dr. Wright
1. Stephen Redman (done)
2. Phillip Portoni (done)
3. Colton Haney (done)
4. Adam Jones (done)
5. Matthew Adamson (done)
6. Hunter Dunne (done)
7. Evan Hartzell (done)
8. David Ray (done)
9. Kari Payton (done)
10. Josh Shaw (done)
11. Ryan Stanley (done)
12. Jack Williamson (done)
Electrical Seniors
Location: EIT 542, Mon. March 30, 11-12
1. Ricky Herring
2. Mohammed
3.
4.
Location: EIT 542, Mon. March 30, 1-2
1.
2.
3.
4. Kenny Garner
Location: EIT 542, Wednesday, April 1, 11-12
1. Ali Alimashhad
2. Evan Schrodel
3.
4.
Location: EIT 518, Friday, April 3, 10:30-11:30
1. Kyle McCraw
2.
3. Adam Musgrave
4. Jonathan Payne
5. Kori Gills
Mechanical Juniors
Location: EIT 322, Wed. April 1, 12-1, Dr. Wright
1. William Giffin (done)
2. Josh Douthit (done)
3. Kyle York (done)
4.
5. Sharon Leakey (done)
Location: EIT 322, Friday, April 3, 12-2, Dr. Wright
1. Grady Tolleson (done)
2. Sam Shelton (done)
3. Andrew Obenshain (done)
4. Zac Dandurand (done)
5. Cruz Eslick (done)
6. Pamphile (done)
7. Tanner Harris (done)
8. Asa Carver (done)
9. Joshua Wheeler (done)
10.
Location: EIT 322, Wednesday, April 8, 12-2, Dr. Wright
1. Colum Costello (done)
2. Clayton Metcalf (done)
3. Max Love (done)
4. Jesus Padilla (done)
5. Josiah Helbig (done)
6. Lottie Richardson (done)
7.
8. Jarrett Wemette (done)
9. Mitzi Molder (done)
10. Nathanael Menhennick (done)
Electrical Juniors
Location: EIT 542, Mon. April 6, 11-12
1. Ayslynn McAvoy
2. Chris Reynolds
3. Joshua Price
4. Grant Moritz
Location: EIT 542, Mon. April 6, 1-2
1. Zette van Pelt
2. Mahdi Almashhad
3. Ricky Robertson
4. Alroy Avance
Location: EIT 542, Wednesday, April 8, 11-12
1. Blake Townsend
2. Nasser Hamoud Alosaimi
3. Muhammed Alhuzaimi
4. Tariq Alotaibi
5.
Electrical Sophomores
Location: EIT 542, Monday, April 13, 11-12
 1. Emad Hajeb
 2. Mashal Al Jbaa
 3. Phuc Phan
 4.
Location: EIT 542, Monday, April 13, 1-2
1. James Joiner
2.
3.
4.
Location: EIT 542, Wednesday, April 15, 11-12
1. Jason Stevens
2. Fahaad Alhazmi
3.Mohammed Bin Hizan
4. Peter Tanthaphengxay (around 12)
Mechanical Students (all)
Location: EIT 325, Wednesday, April 15, 12-1
 1. Hugh Benfer (done)
 2. Anderson Banihirwe (done)
 3. Zack Boatright (done)
 4. Cameron Palmer (done)
 5. Spencer Sullivan (done)
Location: EIT 322, Friday, April 17, 11-12
 1. Zachary Harrison (done)
 2. Luke Embry
 3. Ben Howard (done)
 4. Michael Sawyer
 5. Kyler Morris (done)
 6. Carlos Estrada (done)
Electrical Students (all)
Location: EIT 542, Monday, April 20, 11-12
1. Fahaad Alhazmi
2. Adam Musgrave
3. Zohaib Maqbool
4. Jason Stevens
Location: EIT 542, Wednesday, April 22, 11-12
 1. Andre Henderson
 2. Zach Myers
 3. Dallas Jordan
 4. Phuc Phan
Mechanical Students Location: EIT 322, Tuesday, April 21, 11-1
 1. James Tyhurst
 2. Luke Embry
 3.
 4.
 5.
 6.

Comments are closed.